הקובוטים נכנסים לתחום המסעדות

ענף המסעדות העולמי החל להיכנס לאחרונה בחלקו לתחום השימוש בקובוטים לנוכח מגפת הקורונה.


ענף המסעדות העולמי החל להיכנס לאחרונה בחלקו לתחום השימוש בקובוטים לנוכח מגפת הקורונה. 

 

הקובוטים הם רובוטים שיתופיים שתפקידם ביצוע משימות מרובות תוך קיום אינטראקציה פיסית עם בני אדם הנמצאים בסביבת העבודה. הם עובדים בשיתוף מלא עם בני אדם ומשלימים את ׳הראש האנושי׳׳. יש בתהליך כולו היזון הדדי שבו כל צד חשוב ותורם את חלקו. בשיטה החדשה הזו, העובד האנושי מועצם ומשתמש בקובוט ככלי רב שימושי. הם קלי משקל יותר, ניידים וגמישים והם יכולים לעבוד בצמוד לבני אנוש בלי שיתעורר חשש לשותפיהם האנושיים. מראש, הם מתוכננים לעבוד בצד בני אדם במגוון משימות יצרניות ובאינספור תחומים. 

כך לדוגמה, כשהגיעה מגיפת הקורונה לפורטלנד, ארה"ב, התנועה בבית הקפה הפופולריCoffee  In J צנחה בכ-50% אחוז. הבעלים, ג'ו יאנג, הבין שהלקוחות מודאגים מהמגע האנושי והתפשטות הנגיף ולכן החליט ללכת על שילוב עובדים שאין עמם סכנת הדבקה. הפתרון נמצא בדמותו של קובוט (רובוט שיתופי) של חברת Universal Robots. 

״הבנו, כמו כולם, שכדי למשוך קהל שלא יחשוש מהדבקות, עלינו להיות יצירתיים ולחשוב אחרת. ככה גם הגענו לרעיון של שילוב רובוט. בדקתי עם חברים שמבינים בטכנולוגיה והם המליצו על שימוש בקובוט, שמאוד ידידותי לבני אדם ולא דורש כל היערכות מקדימה. אחרי שהצטיידנו בקובוט של חברת Universal Robots, רכשנו אחד וקראנו לו ״ג׳ארוויס״, גילינו שקל מאוד לתכנת אותו בהתאם למשימות הנדרשות. הוא למד להשתמש במכונת הקפה המשוכללת La Marzocco GS3, להקציף חלב ולאט לאט, בהשגחה שלנו, החל להפיק עבור האורחים אספרסו, לאטה, אמריקנו, שחור בוץ ואפילו למד לקשט בעיטורי לבבות את הכוסות שהוא מגיש״. לדברי יאנג, האורחים במקום מוקסמים מהעובד החדש ויש כאלה שאפילו משאירים לו טיפים. ״הבעיה איתו שהוא קצת איטי, אבל, יש לו יתרון אחד ענק: הוא סופר נקי...״. 

בקצה השני של העולם, ברומניה, במפעל Vitesco, שמתמחה ביום יום דווקא בייצור חלקים למכוניות, החליטו ברוח התקופה והשמירה על הריחוק החברתי, לבחון כיוון נוסף של שימוש בציוד שממילא מתפקד באתר והסבו קובוט של Universal Robots לטובת אספקת קפה לעובדים בהפסקות. 

במסעדת Orange Clove הסינגפורית, הוחלט כי רובוטית העונה לשם ״סופי״, היא היא זו שתגיש לאורחי המסעדה את אחד ממאכלי הרחוב היותר פופולריים בעיר: מרק לקסה, שמכיל איטריות אורז המוגשות ברוטב קארי. 

למשימה גוייסה חברת הקובוטים Universal Robots והתוצאה: שפית רובוטית שיכולה לארגן מנת לקסה חמה ומשביעה בזמן שיא של 45 שניות בלבד. סופי יכולה להרתיח את האיטריות, להשרותן במים להוסיף את הרכיבים הנוספים: סרטנים ומי קוקוס חריפים ולהגיש ללקוחות. והקצב: 80 קעריות בשעה. הג׳קרטה פוסט, שדיווח על התופעה, אומר כי לדברי מנהלי המסעדה, השימוש בשירותיה של סופי מאפשר לשפים לצמצם למינימום את המשימות המעייפות שחוזרות על עצמן ולהתמקד יותר בלקוחות. כעת נבחנת במסעדה גם אפשרות לשלב את חבריה של סופי בקו האיטריות המוקפצות. 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>